NÁŠ PŘÍBĚH

Jak vznikl Rock Pivo Fest

Když jsme se v roce 2018 rozhodli zhmotnit naši dlouholetou myšlenku na vlastní rockový festival, který nastaví novou laťku všem ostatním, šli jsme do toho po hlavě. Náš tým se v průběhu téměř dvou desítek let účastnil všech větších tuzemských festivalů, jako návštěvníci jsme okoukali to dobré a všímali si taky toho, co nefungovalo úplně nejlíp.  Recept na úspěšný festival se tedy zdál vlastně docela jednoduchý - nabídnout to, co funguje na jiných zavedených festivalech, a přidat k tomu další vlastní vylepšení. 

Máme ale rádi poctivé řemeslo, které se dělá naplno a srdcem. To hlavní, co by mělo být výsledkem každé práce, je kvalita. V duchu našeho hesla "kvalita dělaná srdcem" jsme náš hudební festival nakonec připravovali a ladili skoro tři roky. Byla to vážně fuška, protože teprve když se člověk ponoří do nějaké problematiky hlouběji, objevuje stále nové a nové úkoly, se kterými se musí vypořádat, aby na konci byla nejvyšší kvalita.

Téměř 1 000 dní jsme intenzivně pracovali na přípravách festivalu, vybírali vhodnou lokalitu, zajišťovali potřebné zázemí a oslovovali kvalitní interprety. Všechno se nám povedlo dotáhnout do závěru roku 2020 a výsledek bude stát za to - kvalitní rocková muzika, dostatek jídla i pití, zábava pro celou rodinu, stanové městečko, podpora charity. Můžeme vás proto hrdě pozvat na první ročník Rock Pivo Festu, který proběhne od 2. do 4. července 2021 v Ryžovišti u Rýmařova.

Nabídneme to nejlepší z české rockové scény, a přivezeme i několik nadějných rockerů ze zahraničí. Nebude chybět třeba Divokej Bill, Rybičky 48, Dymytry, Harlej, Dark Gambale, Seven, Symphonity, Alkehol nebo maďarští AB/CD. V průběhu tří dnů se můžete těšit nejen na více než dvacet kapel, ale taky na široký výběr řemeslných piv a bohatý doprovodný program. Rodiny s dětmi mohou využít dětský koutek s animačním programem a dílničkami. Pro vaše ubytování pod stanem jsme přímo na místě zajistili vhodné pozemky i další potřebné zázemí.

Chceme, aby náš festival byl výjimečný nejen z hlediska kvality organizace a programu, ale přinášel další užitek a radost. Proto jsme se rozhodli, že koruna z každého prodaného nápoje a upomínkových předmětů poputuje na dobročinné účely. Celkovou částku veřejně oznámíme záhy po ukončení festivalu (během července). V anketě na našem Facebooku budete během července moct vybrat, komu tyto peníze mohou podle vás nejvíc pomoci, a peněžní prostředky poté vybrané instituci veřejně předáme ještě během letních prázdnin.

Samozřejmě myslíme i na ekologii, kterou považujeme za naši povinnost vůči přírodě. Kromě nezbytného třídění odpadu budeme na festivalu používat také ekologické materiály kdekoli to bude možné, a veškeré nápoje budeme čepovat do vratných kelímků.

Na Rock Pivo Festu rádi uvidíme příjemné dospěláky jakéhokoli věku, kteří mají rádi kvalitní zábavu, dobré pivo a srdce jim bije především pro rockovou muziku. Moc se těšíme na to, kolik vás takových je - a doufáme, že co nejvíc! Pokud naší myšlence fandíte, pomozte nám ji šířit dál a přidejte se mezi fanoušky Rock Pivo Festu na našem Facebooku - předem děkujeme za podporu!

Rock Pivo Fest 2021, to je třídenní rocková show plná kvalitní muziky, točeného piva a zábavy pro celou rodinu. Buďte u toho s námi a odstartujte letní prázdniny tak příjemně, jak to jen půjde. Budeme se bavit, ale zodpovědně, abychom nedali šanci koronaviru nám znovu omezovat život. Přijďte a řekněte nám přímo na místě, jestli se nám povedlo udělat akci, na kterou se budete rádi vracet.